Trečia pamokėlė: Susierzinimas ir Pyktis

Įvadas: Kas yra Susirezinimas ir Pyktis? (nepasitenkinimo išraiškos – pirmu atveju nepatenkinti savimi, antru – kitais)

Susierzinimas ir Pyktis būna skirtingi… Iš Įtarumo  (neapdairumo), klaidingo įsitikinimo (naivumo), …

Koks pyktis sekančiuose pasakojimuose?

Pasakojimas. Vienas berniukas turėjo mamą, kurios veidas buvo labai negražus, nes ji turėjo tik vieną akį, ir iš jos visi šaipydavosi. Berniukui buvo gėda už mamą, galiausiai jis ėmė jos šalintis ir neapkęsti. Kai baigė mokyklą, ivažiavo ir nebegrįžo. Po daugelio metų jis sukūrė šeimą, gimė vaikai, bet apie mamą niekad nepagalvodavo. Kartą mama pati atvažiavo. Sūnaus vaikai pamatė močiutės veidą ir pradėjo verkti. Sūnus supyko ir uždraudė jai kada nors vėl atvažiuoti. Po kelių metų sūnus gavo pakvietimą atvažiuot į klasiokų susitikimą. Ten jam pasakė, kad mama mirė, bet prieš mirtį perdavė jam laišką. Tame laiške buvo štai kas: „Mano sūnau, atsiprašau už visą tą gėdą, ir patyčias, kurias apturėjai per mane, ir už tai, kad neprašyta apsilankiau pas tave. Kai tu buvai mažas, įvyko nelaimė ir tu netekai akies. Aš įkalbėjau gydytojus, kad jie persodintų mano akį, nes labai norėjau, kad matytum pasaulį abiem akimis. Aš visad tave mylėjau ir tik norėjau, kad tau būtų geriau” – Притча История про маму

Aptarimas. Jei kažkas mus erzina artimuosiuose, pagalvokime, gal jie tokie todėl, kad atidavė mums viską geriausio, ką turėjo?

O kada pyktis naudingas? (Kada reikia „išjudint situaciją” – save ir kitus … Geriau daryt kažką, negu nedaryt nieko; )

Pasakojimas.  Žmona ilgai vyro prašė pataisyt rūkstantį pečių, bet tas vis numodavo ranka: „pečiūs kūrenasi ir gerai, o kad rūksta, tai galima ir pakentėt, yra svarbesnių  darbų”. Kol žmona neapsikentė ir nugriovė pečiaus dalį taip, kad tas ir kūrent nebegalėjo. Iš pradžių vyras labai supyko: „kam gera pečių sugadino! O paskui ėmė ir atstaė, nes juk išvis be pečiaus negerai. Taip pyktis padėjo susitvarkyti.

Pasakojimas – Eduardo Asadovo „Baladė apie Neapykantą ir Meilę”… Эдуард Асадов – Баллада о ненависти и любви

Pasakojimas M. Narbekovo apie daktarą, kuris išgydė nuo paralyžiaus karalių, iš jo tyčiodamasis taip, kad tas begaliniai supyko ir ėmė jo neapkęsti… iš pykčio karalius pamiršo apie savo paralyžių ir ėmė nevidoną daktarą vytis

Kaip išvengti, kad Pyktis mūsų neužvaldytų? (Būti AtviriemsŠypsotis ir Nebausti)

Taipogi – nusiteikt galimam pralaimėjimui, kad neateitų nusivylimas. Pvz., farmacinės kompanijos, kuriančios naujus vaistus, dažnai vadovaujasi „Fast-Fail” strategija – kuo greičiau išbandyt visus kelius, vedančius į nesėkmę, kad liktų tik tai, kas garantuoja sėkmę.  Jos iš anksto pasiruošusios, kad pasirinktas kelias gali būt nesėkmingas, todėl nepyksta, jei taip atsitinka iš tikrųjų, tik iškart imasi kito kelio…

Atmint, kad viskas tėra „žaidimas”, svarbus ne tiek rezultatas, kiek pats procesas, t.y., KAIP to rezultato siekiame

O ką daryt, jei vistik pyktis mus užvaldė? (panaudot priešingo segmento galingiausią kuriančią energiją – Atvirumą)

Kaip tikras Atvirumas nugali susierzinimą ir pyktį:

Pasakojimas (taippat tinka pamokėlėj apie Dovanojimą). Kartą tėtis aprėkė trejų metų dukrelę už tai, kad ji išnaudojo brangų paauksuotą popierių kažkokiems savo darbeliams. Šeimoje trūko pinigų, ir tėčiui buvo pikta, kad mergaitė naudoja brangius daiktus mažmožiams. Nežiūrint į tai, kitą rytą dukrelė atnešė tėčiui dovanų gražią dėžutę, padarytą iš to popieriaus, ir pasakė: „Čia tau, tėveli, kad viskas tau kuo geriau sektųsi”. Tėtis buvo apstulbęs ir labai susigėdęs, nes juk tas mažmomis, dėl kurio jis taip pyko, pasirodė jam skirta dovanėle. Bet kai jis atidarė paauksuoto popieriaus dėžutę, ji pasirodė tuščia. Tėtis vėl paniuro: „Argi tu nežinai, kad negražu dovanoti tuščią dėžutę?”. Dukrytės akys prisipildė ašarom ir ji tyliai atsakė: „Tėveli, šita dėžutė ne tuščia, aš ją pripildžiau savo bučiniais, dabar jie visi tvavo, tėtukai!” Tėtis liko be žado. Pusę dienos jis vaikščiojo pasimetęs, o vakare švelniai apkabino dukryte ir su ašaromis akyse atsiprašė. Nuo to laiko ta dėžutė tapo brangiausia tėvelio relikvija. Kai tik būdavo sunku, jis prisimindavo dukros dovanėlę, pripildytą bučinių, ir visos negandos iškart praeidavo. Nes dukros meilė ir nuoširdumas žymiai svarbiau už viską kitą. Ar ne per dažnai mes kreipiam dėmesį į materialius dalykus, užmiršdami apie savo mylimųjų jausmus?

Однажды папа наказал свою 3-летнюю дочь за то, что она потратила рулон позолоченной обёрточной бумаги.  С деньгами было туго, и папа был просто взбешён оттого, что ребёнок пытался украсить какую-то коробочку без видимой на то причины. Несмотря на это, на следующее утро маленькая девочка принесла своему отцу подарок.  Она сказала:  – Это для тебя, Папочка. Он был обескуражен тем, что за день до этого накричал на дочку. Но его возмущение снова вырвалось наружу, когда он обнаружил, что коробка пуста… Он обратился к дочке: – Разве ты не знаешь, что когда дарят подарок, то предполагается, что в коробке будет что-то лежать? А у тебя просто пустая коробка. Маленькая девочка взглянула на него со слезами на глазах: – Папочка, она не пустая. Я наполнила её своими поцелуями. Они все твои, Папочка! Отец был поражён. Он нежно обнял дочку и попросил прощения. С тех пор папа хранил это бесценный подарок рядом со своей кроватью. Если у него что-то не клеилось в жизни, он вспоминал поцелуи и любовь, которую подарила ему дочка. И это намного важнее всех неурядиц, материальных богатств и ссор из-за пустяков. Не слишком ли часто мы стали задумываться о материальных благах и не разучились ли мы дарить друг другу нечто более ценное – любовь, тепло, поцелуи и улыбки? – Притча – УРОК НЕЖНОСТИ (из сборника Оксаны Мицкевич)

Aptarimas.  Kaip dukrelės Atvirumas padėjo tėčiui ir kodėl? Kodėl mes savo atvirumu nepadedam kitiems, kai jie pyksta? (nes būti Atviram toli gražu ne visad išeina… dažnai tam reikia didelių pastangų)


Atvirumas + Apdairumas = Komunikabilumas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *