Protas, Erdvė, Intelektas

Čia parodoma, kaip Protas susijęs su Erdve ir Intelektu: protas-erdve-intelektas. Esmė tame, kad tos pačios moralinės savybės, kurios sudaro protą, taipogi sukuria ir fizikinę Erdvę. Pastaroji aprašoma aukštesnio rango Fibonačio skaičiais, bylojančiais, kad kad egzistuoja 12 erdvės lygmenų, atitinkančių 12 skirtingų pasaulių (nuo elementarių dalelių iki visos Visatos) Continue reading “Protas, Erdvė, Intelektas”

Iš ko susideda Moralinės Savybės

Čia parodoma, kaip mūsų jausmai formuoja mūsų gi Moralines savybes. Dešinėje parodyti Pilnaverčiai Jausmai , formuojantys teigiamas savybes (“dorybes”), kairėje – nepilnaverčiai, iš kurių gauname neigiamas savybes (“niekšybes”). Fokusas tame, kad labai nežymūs pradinių jausmų pokyčiai veda prie labai skirtingų rezultatų.

Pvz., kai jungiasi Užtikrintumas su Abejone (Ramybe), gaunam Vadovavimą (Lyderiavimą), o kai jungiasi Naivumas (nepilnavertis užtikrintumas) su Vertinimais (nepilnaverčia abejone) – gaunam barnius. Panašiu būdu Pagarbus Šeimininkavimas pakeičiamas cinizmu, vyriškas ryžtingumas – skundimu(si), moteriškas rūpestingumas – lepinimu, ir t.t. Galutiniame rezultate gaunam šiuolaikinį Neharmoningą pasaulį, kurį pakeisti pasirodo ne taip jau lengva…

Duotame faile parodytos tik pagrindinės moralinės savybės, kurios gaunasi, besijungiant “ortogonaliems” jausmams, iškurių sudaryta mūsų Siela (žr. Jausmų Atlasą). Kiekviena iš duotų savybių turi daug varijacijų. Viso egzistuoja 24! x e ~ 10^24 galimų varijacijų.

Dorovę ugdančios pamokėlės

Filmukas: Jausmų Balansavimas

Nauja Pasaulėžiūra

Visata sukurta iš Jausmų

Čia parodoma, kaip jausmai sukuria Visatą: Visata is jausmu. Esmė tokia. Du pirminiai jausmai – Absoliutumas ir Santykinumas (arba Kūrybiškumas ir Griaunamumas) – jungiasi, gimdydami Egzistencijos ir Atspindžio (Priežastingumo ir Neišvengiamumo) pojūčius. Šie toliau jungiasi, gimdydami keturis „antrinius“ jausmus, apsprendžiančius keturių pasaulio plotmių egzistavimą. Continue reading “Visata sukurta iš Jausmų”