Nuoširdi šypsena – pozityvaus mąstymo garantas. Kartais patys nepastebim, kaip mus apima negatyvios, griaunančios mintys. Tačiau aplinkiniams viską išduoda mūsų veido išraiška: žmonės su rimtais, sukaustytais veidais užvaldomi sunkių, griaunančių minčių. Jei žmogus nesišypso – vadinasi jam stokoja kūrybiškumo ir pasitikėjimo savimi bei kitais. Tokį lengvai apima „negatyvi vaizduotė”, vedanti į įtarinėjimus, uždarumą, formalumą, ir galiausiai – į santykių šaltumą ir destruktyvumą. Ne veltui sakoma, kad visos niekšybės daromos su rimtais veidais! Senovės budistai nesišypsančius žmones prilygindavo nusikaltėliams. Šiandien toks požiūris patvirtinamas ir daugelio vakarų mokslininkų tyrimų:
What’s in a „smile”? Intra-operative observations
Deciphering the nuance of laughter
Infants of depressed and nondepressed mothers
Lietuvių kultūroje šypsena neretai sutapatinama su lengvabūdiškumu ar apgaule. Tačiau tai klaidinga. Nuoširdi šypsena yra natūrali geranoriškumo išraiška, atspindinti bendrą žmogaus kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi, aplinka, ir Dievu:
Todėl patartina šypsotis net ir tada, kai atrodo, kad tam nėra jokios priežasties! Kitaip tariant – šypsitis reikia prisiversti:
Норбеков М.С. – Великая Сила Улыбки
Победитель всегда Сам создаёт хорошее настроение
Žmonės šypsosi ne todėl, kad laimingi, bet laimingi todėl, kad šypsosi!