Iš ko susideda Moralinės Savybės

Čia parodoma, kaip mūsų jausmai formuoja mūsų gi Moralines savybes. Dešinėje parodyti Pilnaverčiai Jausmai , formuojantys teigiamas savybes (“dorybes”), kairėje – nepilnaverčiai, iš kurių gauname neigiamas savybes (“niekšybes”). Fokusas tame, kad labai nežymūs pradinių jausmų pokyčiai veda prie labai skirtingų rezultatų.

Pvz., kai jungiasi Užtikrintumas su Abejone (Ramybe), gaunam Vadovavimą (Lyderiavimą), o kai jungiasi Naivumas (nepilnavertis užtikrintumas) su Vertinimais (nepilnaverčia abejone) – gaunam barnius. Panašiu būdu Pagarbus Šeimininkavimas pakeičiamas cinizmu, vyriškas ryžtingumas – skundimu(si), moteriškas rūpestingumas – lepinimu, ir t.t. Galutiniame rezultate gaunam šiuolaikinį Neharmoningą pasaulį, kurį pakeisti pasirodo ne taip jau lengva…

Duotame faile parodytos tik pagrindinės moralinės savybės, kurios gaunasi, besijungiant “ortogonaliems” jausmams, iškurių sudaryta mūsų Siela (žr. Jausmų Atlasą). Kiekviena iš duotų savybių turi daug varijacijų. Viso egzistuoja 24! x e ~ 10^24 galimų varijacijų.

Dorovę ugdančios pamokėlės

Filmukas: Jausmų Balansavimas

Nauja Pasaulėžiūra

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *