Žaidimas „Pajusk Medį”

Image result for trees are consciousSekantis žaidimas skatina pažvelgit į medžius, kaip gyvus žmones – susipažint su jų (ir savo pačių) dvasiniu pasauliu, biologiniais ir fenologiniais ypatumais, ir tokiu būdu atstatyt dvasinių vertybių pirmumą prieš ekonominius ir politinius interesus. 

Išsispausdinkite ir susikarpykite korteles su medžių pavadinimais ir paveiksliukais, bei žmogaus charakterio savybėm:

Augalų kortelės 1
Augalų kortelės 2
Augalų kortelės 3
Augalų kortelės 4
Charakterio Savybės

Žaidėjai paeiliui traukia po vieną kortelę, ant kiekvienos iš kurių pavaizduotas kažkoks medis. Su kiekviena kortele atliekamos sekančios užduotys.

Pirma – nupasakoti duoto medžio „žmogiškąsias” charakterio savybes, su kuriomis jis asocijuojasi – kad kiti atspėtų, kas tai per medis. Pvz., Ąžuolas gali asocijuotis su išmintingumu ir tvirtumu, o Pušis – su kantrybe ir rūpestingumu (nes yra nereikli, bet sudaro palankias sąlygas daugintis lepesniems augalams ir gyvūnams). Kad lengviau būtų atspėti, galima paminėt ir fenomenologinius ypatumus (medis ar krūmas, lapuotis ar spygliuotis, lapų ir vaisių forma, ir t.t.), tačiau pagrindinis tikslas – pateikti kuo detalesnes asociacijas su žmogiškosiom savybėm. Palengvinimui galima naudoti sekančias priemones:

Jausmų ir Charakterio Savybių Atlasas
Jausmų Atlaso Naudojimo Instrukcija
Ainio Pivoro Medžių savybės
Lietuvos Dendroflora
The Bach Centre

Už pavaizdavimo tikslumą ir atspėjimą galima skirti po vieną ar du taškus.

Antra užduotis – traukiam kortelę su žmogaus charakterio savybėm ir paaiškinam, kada ir kaip kiekviena iš duotų savybių gali mūsų medyje ar krūme  (iš pirmos užduoties) pasireikšti. Kiekviena kortelė išvardina penkias savybes, pasireiškiančias kaip žmonių, taip ir medžių pasauliuose. Atminkime, kad medžiai gyvena tokį pat turtingą jausminį gyvenimą, kaip ir mes:

How Trees Talk
Plants are Conscious
Žalieji Broliai: ką gali medžiai
Voldenas, arba Gyvenimas Miške
Paslaptingas Medžių Gyvenimas

Tečia užduotis – nupasakot, kaip duotas medis gali mums padėti. Atminkime, kad pagalba gali būt ne tik „materiali”, bet ir „dvasiška”. Senovėje mūsų protėviai į medžius žiūrėjo, kaip į dvasinius pagalbininkus, padedančius susitvarkyt asmeninį gyvenimą:

Lietuvių kultūra – medžių kultūra
Šventos Viekšnių Pušys
Žalieji Broliai: ką gali medžiai

Ketvirta – Naudojant Jausmų  Atlasą, sudaryti duoto augalo  „charakterio spektrą„, kiekviename Atlaso segmente pažymint būdingiausias jausmines savybes. Būčiau dėkingas, jei savo įžvalgomis apie šias savybes pasidalintumėt komentaruose apačioje – tai padėtų toliau kurti šį žaidimą, ir be to galėtumėm bandyt atkurt protėvių naudotas Šventųjų Gojelių schemas, pagal kurias išsodinti medžiai ypač efektyviai gydydavo  žmonių Dvasią ir Sielas.

Священные Рощи
Vartai į pasakų ir protėvių pasaulį
Miškai ir Emocinis Fonas
Gyvasmiskas.lt


Jausmų Atlasas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *