Pirma pamokėlė apie Pasitikėjimą ir Užtikrintumą

Tikslas. Susipažint su absoliučiu Pasitikėjimu ir Užtikrintumu

Įvadas. Kaip manot, kas yra Pasitikėjimas ir Užtikrintumas? Su kokiais kitais jausmais jis surištas? (savitvarda, optimizmas, tikėjimas, atkaklumas, patikimumas, tikrumas, tikslo žinojimas, sugebėjimas nugalėt savo baimes)

Pasakojimas. Tik ką gimęs liūtukas  pateko į avių bandą. Nuo mažens jis augo su avimis, matė tik avis, todėl ir pats manėsi esąs avis. Kartą avių bandą užpuolė liūtas. Visos avys pabėho, o liūtukas liko. Liūtas nustebo ir klausia: kas tu? Liūtukas sumekeno, kaip avis. Tada liūtas nusivedė jį prie ežero. Liūtukas pamatė savo atvaizdą vandenyj, ir suprato, pats esąs liūtas. Jį užplūdo toks pasitikėjimas, kad staiga užriaumojo, kaip karalius. Senas liūtas suprato atradęs savo sūnų…

Kitas pasakojimas – apie Kaštoną

Aptarimas. Kokius jausmus išgyveno liūtukas ir kaštonas? (abejojonė, ramumas, pasitikėjimas) Kas jiems sukėlė pasitikėjimą? Kaip jie pasikeitė, kai įgavo pasitikėjimą? Kuo žmogus skiriasi nuo liūto ir kaštono?

Pasakojimas. Knygoie apie Anastasiją aprašomas atvejis, kai Anastasijos prosenelis sustabdė pavojingos medžiagos sprogimą vien tikėjimo jėga. Medžiaga turėjo sprogti, bet senelis buvo taip užtikrintas savo saugumu, kad ji nesprogo …  paskutinę sekundę, kai pavojus beveik praėjo, senelis „atleido savo mintis“, ir dalis medžiagos vistik blykstelėjo – gavosi visai nedidelis sprogimas, bet to pakako, kad prosenelis apaktų … panašus atvejis buvo ir su Anastasijos sūnum Volodia, tačiau jis užtikrintumą išlaikė iki galo ir blykstelėjimo nebuvo …

Aptarimas. Kodėl medžiaga nesprogo, nors turėjo sprogt? Ar galit prisimint panašių atvejų iš gvenimo, kai kažkas turėjo atsitikt, bet neatsitiko, arba atvirkščiai – neturėjo, bet atsitiko, nes kažkas labai stipriai to norėjo (ir meldėsi)?

Paaiškinimas. Materialistiunių pažiūrų atstovai netiki žmogaus tikėjimo galia, nes remiasi klaidingomis pažiūromis, menkinančiomis jų sugebėjimą įtakoti aplinką. Absoliutus užtikrintumas labai panašus į Įtaigą ir Hipnozę – visa aplinka gyva, ir mes ją įtikinam savo nepajudinamu tikėjimu. Visi įrodymai (įjungiant matematinių teoremų įrodymus!) remiasi įrodinėtojo įtaigos jėga . Jei žmogus tvirtai įsitikinęs, tada jis tiesiog  Žino, ir aplinka tam žinojimui paklūsta. Bet jei mūsų įsitikinimai klaidingi, tada sunyksta ir įtikinamumas. Kitaip tariant, įmanoma tai, kuo tikim – klausimas tik, kiek laiko prireiks, kad tai realizuotųsi gyvenime

(Knygoje apie Magadano šamaną autorius paklausė šamano – kodėl kai per didelį šaltį duoną pjaunu, ji sutrupa, o kai tu pjauni, ji gulasi gražiomis riekelėmis? Šamanas atsakė – todėl, kad kai aš pjaunu, aš galvoju tik apie pjovimą, o tu galvoji apie bet ką)

Pasitikinčio žmogaus nepuola jokios bėdos,  ant jo neloja šunys … jam nereikia rakint namų durų – joks piktadarys neateis, jam nereikia gert vaistų – jokia liga neužpuls, ir t.t.

Visa tai surišta su Ketinimo Galia (apie ją daug rašė Karlos Kastaneda) -pasitikinčiam žmogui užtenka vien ketinimo, kad aplinka pradėtų reaguoti. Gali būt, kad Ketinimo Galia buvo naudojama piramidžių statyboje…

Žaidimo idėja. Mokomės įteigti savo tiesą. Pasirenkam kokį nors ne visai absurdišką teiginį (pvz., žmonių gerovė priklauso nuo skruzdėlių, nes jos tvarko miškus, įtakojančius mūsų savijautą) ir argumentuojam …

Stipri įtaiga iš filmo Up in the Air: Лучший момент из фильма – Мне бы в небо (Мотивация)

Diskusija. Kodėl vienus teiginius įteigt lengva, o tikus sunku? Ar patys iki galo tikim tuo, ką teigiam?

Žaidimo idėja. Skaldom malkas. Jei smūgio metu įsivaizduoji, kaip malka turi skilti, ji būtent taip ir skils, antraip neskils arba skils kitaip … ravim piktžoles – ilga škanis išsitraukia, kai jai padedi mintimis, antraip ji nutrūksta ir lieka žemėj …

Aptarimas. Ar pajutot skirtumą, kai galvojot apie malkos skilimą (šaknies ištraukimą) ir kai negalvojot? Kaip sustiprinti savo ir kitų pasitikėjimą savimi? (daugiau pasitikėti vienas kitu, pasiūlyt pagalbą)

Pasakojimas apie verslininką, kuriam grėsė bankrotas, bet staiga kitas garsus verslininkas (Džonas Rokfeleris) pasiūlė jam pagalbą. Mintis, kad juo pasitiki pats Rokfeleris, pridavė verslininkui tokio pasitikėjimo, kad jis pats išsprendė visas problemas be jokios pagalbos. Vėliau išsiaiškino, kad pagalbos ir nebuvo, nes Rokfeleriu buvo apsimetęs kažkoks keistuolis – Шикарная притча об уверенности в себе

Aptarimas. Kodėl  verslininkas išsprendė visas problemas, nors niekas jam nepadėjo? Ar būna, kad patikim esą stipresni ir nugalim prieš tai neįveikiamus sunkumus?

Pasakojimas. Kartą karalius susapnavo, kad jam iškrito visi dantys. Išsigandęs kreipėsi į išminčių. Tas pasakė – “Tai labai blogas sapnas, jis reiškia, kad visi tavo artimieji išmirs, o tu liksi vienas ir būsi nelaimingas”.  Karalius dar labiau nusiminė ir kreipėsi į kitą išminčių. Tas pasakė – “Tai labai geras sapnas – tu gyvensi taip ilgai, kad net pergyvensi visus  artimuosius ir turėsi garbės užbaigt savo ir jų darbus”. Karalius apsidžiaugė ir išminčių apdovanojo

Aptarimas. Kodėl vienas išminčius pasakė vienaip, o kitas kitaip? Ar kuris iš jų sumelavo? Kas būtų nutikę, jei karalius nebūtų kreipęsis į antrą išminčių? Ką duoda liūdinantys ir džiuginantys paaiškinimai ? Ar galit prisimint nemalonią situaciją, kai galėjot ją išaiškint vienaip ar kitaip?

Žaidimai, ugdantys pasitikėjimą. Bėgimas užmerktomis akimis (iš visų jėgų), kritimas aukštielninkai, stovėjimas ant adatų, vaikščiojimas per žarijas …

Antra pamokėlė apie Pasitikėjimą ir Užtikrintumą


Ramumas + Užtikrintumas = Lyderiavimas
Pamokėlės, ugdančios Dorovę

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *