Sutartinės Spalvos

Geltoni (švelniausi) jausmai sudaro Sielos Širdį, gimdančią slapčiausias svajones ir vertybes, vardan kurių ir gyvenam. Tos vertybės tokios gležnos ir subtilios, kad grubiais žodžiais nenusakomos. Jas reikia puoselėt ir saugot nuo grubių nuomonių ir žvilgsnių. Tik jų gležnumo dėka ir atsiveria „daugiamačiai pasauliai“, kur priešingi jausmai gimdo iškart po du vaikučius: 1 + 1 = 4. Pvz., Vientisumas (21a)  ir Susižavėjimas (9a) gimdo Tyrumą (3a) ir Stebuklo Suvokimą (“Čia ir Dabar”, 15a). Pastarieji toliau gali jungtis su panašiais vaikais iš kitų porų, sudarydami „aukštesnio rango moralines saybes“ (žr. Moralinių Savybių Schemą)

Balti („kūrybiniai“) jausmai viens kitą papildo. Priešingi jausmai jungiasi, gimdydami po vieną vaiką: 1 + 1 = 3. Pvz., Pilnavertiškumas (21b) ir Pasigėrėjimas (9b) gimdo Vientisumą (21a) arba Susižavėjimą (9a), priklausomai nuo tėvų eilės tvarkos. Vaikai subtilesni už tėvus, todėl artėja prie Širdies, tokiu būdų sudarydami „maitinimo terpę“ ( Maži Jausmai)

Pilki („neutralūs“) jausmai užtikrina „autonomišką funkcionavimą“ nepriklausomai nuo Širdies kūrybos. Kaip poodiniai riebalai, jie saugo nuo išorinio šalčio ir kaupia teršalus (pūlinius, toksinus), kuriais norim atsikratyti. Nesusiję su gilesniais pergyvenimais, panašėja į „asfaltuotą kelią, kuriuo patogu eiti, bet ant kurio gėlės nežydi“. Tarpusavyj beveik nesąveikauja, todėl 1 + 1 = 2. Pvz., galima būt vienu metu Pasipūtusiu (21f) ir Garbinančiu (9f), tačiau tai negimdo nieko naujo. Perfrazuojant Eduardą Asadovą: Aš priimsiu visus jausmus – raudonus, baltus ir geltonus – tik nesiūlykit pilkų...

Эдуард Асадов Цвета Чувств

Radoni (grubūs) jausmai gina Sielą nuo išorės pavojų, bet ir lengvai ją užvaldo, nes visad siekia dominuoti. Todėl juos visad reikia kontroliuoti „kūrybiniais“ jausmais ir priešingų segmentų. Jei tinkamos kontrolės nėra, priešingų segmentų raudoni jausmai sudaro „sūpynes“, mėtydami žmogų iš vieno kraštutinumo į kitą (pvz tai į Garbės Troškimą (21g), tai į Perdėtą Garbinimą (9g), bet ne į abu iškart). Atitinkamai: 1 + 1 = 1.

Visos spalvos reikalingos, bet tik savo laiku ir savo vietoj


Siela it Obuolys
Sutartinės Spalvos
Langelių Žymėjimai
Balansavimo Taisyklės
Tolygūs Perėjimai


Metų Laikai
Zodiako Ženklai
Spiralinės Linijos
Dvigubas Sūkurys


Pratimai, Žaidimai


Interaktyvus Atlasas
Energijų Aprašymai


Tolimesnės Kryptys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *