Savęs modeliavimas

Kaip mintys ir jausmai vieni kitus “palaiko”

Dabar įsivaizduokim, kad kiekvienas rutuliukas – tai jausmas ar charakterio savybė iš Jausmų Atlaso ir/ar  Moralinių Savybių schemos. Kuo daugiau kitų rutuliukų aplink, tuo duota savybė švelnesnė ir stipresnė (nes erdvinė struktūra tvirtesnė už plokščią ar tiesinę).

Čia jausmų ir moralinių savybių  eilės tvarka ne tiek svarbi, todėl  lipdydami naują rutuliuką vaikų tiesiog paklausiam, kurią savybę dabar klijuojam.  (Galima atitaikyti rutuliukų ir Jausmų Atlaso spalvas, ir/ar ant rutuliukų užrašyti numerius, kad atsiminti, kokią savybę jam priskyrėm.)

Paskui pasekam pasaką apie šluotą, kurią sulaužyt lengva, jei po vieną šakelę, ir sunku, jei visas iškart. (Taip ir su jausmais bei charakterio savybėm – žmogų sulaužyt ar sugundyt lengva, jei jo mintys ir savybės “nesuklijuotos”, tačiau to padaryt neįmanoma, jei visos viena kitą laiko.)  Arba pasaka apie berniuką ar mergaitę, kurio(s) Siela sudaryta iš žvaigdučių ar gėlelių: jei visos paskiros, tai nieks nepastebi, bet jei kartu (sudaro ištisą galaktiką ar sodą), tada visi tik alpsta iš susižavėjimo… (Ačiū Neringai Rimkutei už šias mintis!)

Jausmų balansavimas

Daugiau idėjų apie “savęs pažinimą ir modeliavimą”:

Kuraim edukacinius žaidimus


Pamokėlės su Rutuliukais

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *