Atjautos ir Kantrybės Žaidimai ir Praktikos

Kantrybė – iš mažų nelygių akmenukų pastatyti pilį; bet koks kitas darbas, reikalaujantis kruoštumo (siuvimas, mezgimas, šaukšto drožimas, …)

Visi sustoja ratu ir susikabina rankomis, centre išmetamas vienas ar daugiau oro balionų, kuriems neleidžiama nukrist ant žemės. (Galima suburt dvi komandas, kurios rungtyniautų, kas ilgiau išlaikys balionus ore; taippat galima susitart, kad rankomis, kojomis ir galva galima mušt tik po penkis kartus, o toliau tik pūst burna.)

Atjauta – komandiniai žaidimai, kur reik pajust viens kitą, pvz komanda sustoja ant rąsto ir po vieną pereina iš vieno rąsto galo į kitą, laikydamiesi už draugų

Atspėt, apie ką visi galvoja. Vienas išeina už durų, o visi sutaria, apie ką kartu galvos (galima iš anksto sutart, kad galima galvot tik apie kelis konkrečius dalykus, pvz., pieštuką, kamuolį, lempą ir langą). Kai visi sutaria, pakviečia išėjusį ir tyliai koncentruojasi mintis į taui, apie ką visi sutarė. Kuris nežiūrėjo, turi taspėt, apie ką visi galvoja („įsijaust“, „pajust mintį“)

Pasiskirstom poromis. Ant stalo išdėliota daug daiktų. Vienas nežiūri, o kitas tylopims išsirenka vieną daiktą (tiesiog parodo pirštu ir palieka ant stalo). Tas, kuris nežiūrėjo, turi atspėt, kokį daiktą buvo išsirinkęs pirmasis. Paskui keičiamasi.

Pasiskirstom poromis. Mokytojas užduoda klausimus, o vaikai į kiekvieną klausimą tyliai užrašo po du atsakymus: vieną atsakymą „nuo savęs“ (kaip pats galvoji), kitą – „už draugą“ (kaip manai, kad tavo draugas atsakys). Paskui atsakymai sulyginami. Laimi ta pora, kurioje buvo daugiausia atspėjimų

Игры для развития сочувствия у детей

Игры на Терпение
Игры на Чуткость
Игры на Заботливость

Suaugusiems

Pravilo – ištempia už rankų ir kojų (jei tempoa tave – lavina kantrybę, jei tempi tu – lavima atjautą)

Nagvalio Don Chuano praktika – nusisamdyt padirbėt pas „mažą tironą“ („мелкий тиран – находка для война“)


Kantrybė + Atjauta = Rūpestingumas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *