Pirma pamokėlė apie Susikaupimą

Įvadas. Kas yra susikaupimas? (ašis, aplink kurią sukasi mūsų pasaulis; jėga, vedanti link tikslo; siūlas, rišantis dabartį su norima ateitimi)

Susikaupimas – tai, kas padeda paukščiui skristi ir nenukristi, o žmogui eiti per gyvenimą ir nepaslysti

Pasakojimas. Pas išminčių atėjo jaunuois ir paklausė, kaip išmokti gyvent laimingai.  Išminčius pasakė: „Eik apžiūrėk mano gražiuosius sodus ir paskui papasakok man, ką pamatei. Bet kai apžiūrinėsi, neškis šaukštelį, sklidiną vandens.  Žiūrėk, kad iš šaukštelio nė lašas nenukristų!“ Januolius paėmė šaukštelį, prisipylė vandens ir nuėjo apžiūrinėt sodų. Po geros valandos grįžta visas suplukęs ir sako: „Na štai, visus sodus apėjau, o iš šaukšelio nė lašo neišpyliau“. Išminčius ir klausia: „O kas tau mano soduose patiko? Ar matei didelius ąžuolus, kurių šakose nuostabūs paukščiai suka lizdus? Stebuklingus prūdus, kurių gelmėse nardo auksinės žuvys?“ Jaunuolis sako: „Nieko nemačiau, nes dabojau vandenį šaukštelyje“. Išminčius sako: „Tada eik dar kartą“. Antrą kart grįžta jaunuolis, pamatęs daug grožybių, bet išlaistęs visą vandenį iš šaukštelio. Išminčius vėl jam liepia eit atgal. Taip jaunuolis vaikščiojo visą dieną, bet nesugebėjo vienu metu ir daboti šaukštelį, ir grožėtis sodais. Vakare išminčius paaiškino: „Kai išmoksi vienu metu būt pakankamai susikaupęs, kad neišlaistytum vandens iš šaukštelio, ir pakankamai atsipalaidavęs, kad galėtum grožėtis visa aplinka, štai tada ir būsi pasiruošęs gyventi laimingai“

Aptarimas. Ką reiškia eiti per gyvenimą ir nešti šaukštelį vandens? Eiti per gyvenimą ir grožėtis sodais?

 Susikaupimas – pagrindinis ginklas prieš pasileidimą ir pagundas

Gundė velnias žmogų: „Kam taip sunkiai dirbi, pažiūrėk, kiek daug malonumų aplink“ Pažiūrėjo žmogus į tuos malonumus ir atsakė: „Geriau pakentėt dabar ir išmokt siekt tikslo, negu būt ištižėliu ir visą gyvenimą terliotis su tavim …“

 

Проблема появляется тогда, когда у человека нету главной цели жизни – нету заветной мечты, от которой Дух захватывало бы, к которой он стремился бы всегда и безоговорочно!

В далёкой древности маленьким мальчикам пели колыбельные песни про красивую девочку, которую они встретят и сделают счастливой. А девочкам – про красивого мальчика, которого полюбит, и которому родит много детишек. Таким образом детям помогали формировать их заветную мечту уже с пелёнок. Они твёрдо знали, что их главная цель в жизни — создать счастливую семью. Это и служило истоком Собранности. Каждый старался соответствовать образу счастливого семьянина.

Если нету такой мечты, тогда и Собранность исчезает – она превращается в Напряжённость и“Закомплексованность“.


Laisvumas + Susikaupimas = Nepriekaištingumas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *