Varniškių „Miško Sodai“

Gamtos ir sveikos gyvensenos mylėtojams, norintiems susikurti unikalią ekosistemą netoli Vilniaus: parduodami sklypai 0.5 – 1+ Ha naujai formuojamoje ekogyvenvietėje, 35 km nuo Vilniaus Molėtų kryptimi, kaina 100 – 150 Eurų už arą. Formuojami ūkio plėtros projektai, leidžiantys statybas gamtoje (po kelių metų ši galimybė gali būt apsunkinta). Unikali galimybė susikurt išskirtinį gyvenimo būdą: Varniškių Miško Sodai.pdf. Tel. 860536006 (Stanislovas), 865255577 (Dainius), 861594374 (Alanas)


Kuo bendruomenė galėtų užsiimti?

Dvasios Stiprinimo ir Sielos Gydymo centras, apjungiantis įvairiausių praktikų mokytojus. Šią kryptį vysto Dainius ir Simona – jogos mokytojai, praktikuojantys sąmoningą kvėpavimą ir sveikuolišką gyvenseną: Šviesos Sala. Svajoja pastatyt bendruomės pastatą, kuriame galėtų apsistot ir vest panašius užsiėmimus ir kiti mokytojai. Paraleliai kurt atitinkamos pakraipos mokyklą vaikams.


Botaniniai sodai, retųjų adaptuojamų augalų medelynas (bioįvairovės atkūrimui), bitininkystė, ir pan.

Sustainable Living


Dvasinio Ugdymo Parkas. Aplink turim pelkių ir miškų, kuriuose galim sukurt įvairiausių pramogų. Viena idėja – paruošt dvyliką „tikslinių“ aikštelių, atitinkančių pagrindines Moralines Savybes, „prisotintas“ atitinkamais vaizdiniais (padedančiais „įsijaust“ į reikiamas būsenas), žaidimais ir dvasinėm praktikom. (Medžiga kaupiama Dorovinių Pamokėlių formate). Akmenų labirintai, nameliai ir tinklai medžiuose, ir pan.


Tiksliųjų mokslų sąryšis su jausminiu pasauliu – naudingas kaip aukštesniųjų klasių mokymo programoms, taip ir bendram „visuomenės švietimui“:

Ar Materija Gyva?
Nauja Pasaulėžiūra
Progresyvios Teorijos
Живое Мироздание
Учебная Программа
Интересные Теории


„Gyvų pamokėlių“ ir Edukacinių Žaidimų  kūrimas – naudinga kaip mokyklos programai, taipp ir aukščiau minėtam Pramogų Centrui:

Jausmų Lavinimas
Stalo žaidimų Kūrimas
Taktiliniai Žaidimai
Gyva Matematika
Gyva Chemija
Fizika
Filmukai


Praktiniai pelkių tyrimai– kadangi  gyvenvietėje nemažai pelkių, aktualu susipažinti:  kokius medžius ir krūmus pelkėse sodinti (pelkiniai kiparisai, ąžuolai, riešutmedžiai,…), pelkių „muzikos terapija“, „pasakų misterijos“, kiti naturalūs pelkių „kultivavimo“ būdai, ornitologija, vaistažolės, …

Swamp Ecology
Swamp Sounds
Swamp Witch- Jim Stafford
Swamp Music


„Dorovinė Miškotyra“, konsoliduojanti praktinę, teorinę ir meninę-mitologinę, medžiagą apie  medžių ir miškų, kaip mąstančių būtybių, psichologiją, jų įtaką visuomenės gerovei ir dorovei („Šventieji Miškai“), praktinius dykviečiu „atmiškinimo“ ir maksimalios bioįvairovės atkūrimo būdus, ir sudarantis prielaidas, kad ateityje „praktinė miškininkystė“ apsivienytų su „doroviniu ugdymu“, „protėvių kultūros gaivinimu“, „žaliąja urbanistika“, ir pan:

Vartai į pasakų ir protėvių pasaulį
Miškai ir Emocinis Fonas
Gyvasmiskas.lt
How Trees Talk
Plants are Conscious
Священные Рощи
Forest Spirits
BIGGEST Trees in the World

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *